Meet the team: Simon Friso

“Mobiliteit gaat niet alleen over regels of infrastructuur, het gaat over mensen. En juist dat menselijke aspect maakt het werk zo fascinerend.”

Simon is de collega binnen Mobypeople die zich graag verdiept in anderen. Dat doet hij binnen de wereld van verkeerskunde en momenteel in de noordelijke provinciehoofdstad Assen, waar hij als beleidsmedewerker mobiliteit werkt. Binnenkort viert hij zijn vier-jarig jubileum bij Mobypeople. In zijn huidige opdracht houdt hij zich bezig met laadinfrastructuur, het opzetten van het mobiliteitsprogramma en is hij het aanspreekpunt voor beleidsmatige vragen over de zero-emissiezone in Assen.

Wat Simon het meeste energie geeft, is het combineren van mobiliteit en gedrag. “Gedrag in het verkeer is zelden rationeel. Het wordt beïnvloed door emoties, de omgeving en zelfs het voertuig waarin je rijdt. Daarom is het essentieel dat je je doelgroep goed kent. Weten wat de ruimte op straat écht verbetert voor de mensen die er wonen of langs moeten, en daarvoor kunnen staan, vind ik geweldig. Soms maken we keuzes die mensen niet leuk vinden, maar net zoals je je kinderen leert variëren met groenten in plaats van elke dag patat, doen we dit voor een betere toekomst.”

Zijn huidige opdracht in Assen inspireert hem enorm. Waar hij eerder als operationeel verkeerskundige vaak de vraag stelde ‘waarom is dit zo?’, mag hij nu inhoudelijk nadenken over beleid, onderzoeken wat past en zorgen dat anderen intern en extern worden meegenomen in het proces. “Deze opdracht helpt mij mijn kracht verder te ontdekken en daarin te groeien,” vertelt Simon.

Mobypeople ondersteunt Simon actief in zijn ontwikkeling. Cursusdagen, kennisochtenden en een persoonlijk ontwikkelbudget geven hem de tools om het maximale uit zichzelf te halen. “Ze helpen je op weg, maar wel als bijrijder. Jij zit aan het stuur. Die mate van zelfstandigheid en eigenaarschap past perfect bij mij.”

Wat Simon het meest waardeert aan Mobypeople? De mensen. “We hebben alleen maar vakidioten in ons team, collega’s die je werk echt mogelijk maken. Het interne team staat altijd klaar, de lijnen zijn kort, en er is ruimte om te zeggen hoe je je voelt. Arbeidsvoorwaarden zijn leuk, maar uiteindelijk draait het om hoe je je voelt als je van je werk vandaan rijdt. Kreeg je energie van je collega’s? Had je er zin in om ze weer te zien? Dat is voor mij cruciaal.”

Zijn tip voor toekomstige collega’s? “Stuur een bericht of bel gewoon. Kom langs, voel aan wat het doet. Vraag desnoods naar mij, dan leg ik persoonlijk uit waarom je als mobiliteitsprofessional bij Mobypeople op je plek bent. Zoek me ook gerust op op LinkedIn of stuur me een bericht om een keer koffie te drinken. Ik maak graag geheel vrijblijvend kennis met je.”

Net als Simon aan de slag gaan bij Mobypeople?

Hinke Swaans recruiter Mobypeople

Mobypeople heeft altijd ruimte voor ervaren professionals die willen bijdragen aan veiliger verkeer in Nederland. Met jouw expertise kun je direct impact maken op innovatieve mobiliteitsoplossingen. Neem eens vrijblijvend contact met ons op voor een verkennend gesprek onder het genot van een Bossche Bol of bekijk onze vacatures.